Reisi lähtekoht
Soovitud reisi kestus
Pakkumised kuude kaupa
mai 2022
juuni 2022
juuli 2022
august 2022
september 2022
oktoober 2022
november 2022
detsember 2022
jaanuar 2023
veebruar 2023
märts 2023
aprill 2023
Pakkumised sihtkohtade kaupa
Bulgaaria
Bulgaaria (Riiast)
Egiptus, Hurghada
Egiptus, Sharm El Sheikh
Gruusia
Gruusia (Riiast)
Hispaania, Malaga
Hispaania, Mallorca
Hispaania, Tenerife
Itaalia, Sitsiilia
Itaalia, suusareisid
Kreeka, Kefallonia
Kreeka, Korfu
Kreeka, Korfu (Riiast)
Kreeka, Kreeta
Kreeka, Kreeta (Riiast)
Kreeka, Peloponnesos (Riiast)
Kreeka, Rhodos
Kreeka, Rhodos (Riiast)
Kuuba
Küpros (Riiast)
Maldiivid
Montenegro
Portugal, Algarve
Portugal, Madeira
Sansibar
Seišellid
Tai, Phuket
Tuneesia
Türgi, Antalya
Türgi, Antalya (Riiast)
Türgi, Bodrum

Turvalisusmeetmed Itaalias (03.03.2022)

Antud tingimused kehtivad ainult nendele reisijatele, kes ei ole viimase 14 päeva jooksul viibinud Eestist väljaspool. Nendele reisijatele, kes on viimase 14 päeva jooksul enne sihtkohta minekut külastanud teisi riike, võivad olla sihtkohariigi poolt kehtestatud teised sisenemistingimused.

Kõigil, kes soovivad riiki siseneda, on kohustus esitada vastav dokument nii Tallinna lennujaamas lennu registreerimisel kui ka saabumisel reisisihtkohta. Kõikide tingimuste õigeaegse täitmise eest vastutab klient ise. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennule ei registreerita ja lennuki pardale ei lubata.

NB! Ajavahemikul 10.01-31.03.2022 peavad kõik reisijad alates 12. eluaastast esitama hotellides, restoranides, ühistranspordis, suusatõstukites ja mitmetes teistes avalikes kohtades sisenemisel vaktsineeritust või läbipõdemist tõendava SUPER GREEN PASS'i (võrdväärne kehtiva EL'i COVID digitõendiga). Tõend kehtib reisijatele, kes on viimase 6 kuu jooksul läbinud vaktsineerimiskuuri või on viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbi põdenud. SUPER GREEN PASS ei kehti PCR-testi ja antigeeni testiga reisijatele, mistõttu vaktsineerimata ja COVID-19 haigust mitte läbipõdenud reisijatel pole võimalik PCR-testi alusel Itaalias puhata.

Vaktsineeritud reisijad peavad reisile kaasa võtma kehtiva ELi COVID digitõendi

 • Vaktsineeritud reisijatel on vajalik esitada vaktsineeritust tõendav ELi COVID digitõend. Tõend kehtib reisijatele, kes on viimase 6 kuu jooksul läbinud vaktsineerimiskuuri. Viimasest vaktsiinidoosi saamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva (päev, millal vaktsineeriti, ei lähe arvesse).
 • Kui reisija saab 6 kuud pärast esmast vaktsineerimiskuuri tõhustusdoosi, kehtib vaktsineerimistõend uuesti 6 kuud pärast tõhustusdoosi manustamist. Vaktsineerimistõend ehk SUPER GREEN PASS hakkab tõhustusdoosi järgselt kehtima 24-48 h peale vaktsiinidoosi manustamist.
 • Vaktsineerimissertifikaadil peab olema märgitud: reisija ees- ja perekonnanimi ning sünniaeg (isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil (pass või ID-kaart)), vaktsineerimise kuupäev, vaktsineerimise preparaat, seerianumber ja vaktsiini tootja.
 • Vaktsineerimissertifikaadile peavad olema märgitud kõik vaktsiinidoosid (kui vaktsiin näeb ette üht doosi, piisab ühest) ning tehtud vaktsiinid peavad kuuluma Euroopa Liidu poolt heakskiidetud vaktsiinide nimistusse.

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud

Reisijad, kes on COVID-19 viiruse läbi põdenud, peavad Itaaliasse reisides esitama ELi digitaalse COVIDi läbipõdemise tõendi.

 • Läbipõdemise tõend peab kinnitama, et reisija on saanud PCR-meetodil tehtud positiivse testitulemuse mitte rohkem kui 180 päeva enne Itaaliasse sisenemist.
 • Läbipõdemist tõendaval sertifikaadil peab olema märgitud: reisija ees- ja perekonnanimi ning sünniaeg (isikuandmed peavad olema samad, mis on reisimiseks kasutataval isikut tõendaval dokumendil (pass või ID-kaart)), testi läbiviinud raviasutuse andmed, testi tegemise kuupäev, testi tegemise viis (PCR) ja tulemus (positiivne).

Itaaliasse sisenemiseks ja riigis kohapeal viibimiseks vajalike dokumentide esitamise nõuded lastele:

 • 0-5,99 aastased lapsed saavad riiki siseneda koos vanematega, kel on kehtiv vaktsineerimistõend või läbipõdemistõend. SUPER GREEN PASS‘i esitamise kohustust pole.
 • 6-11,99 aastased lapsed saavad riiki siseneda, kui nad esitavad vaktsineerimistõendi (kehtiv 6 kuud) või läbipõdemistõendi (kehtiv 9 kuud peale läbipõdemist) või negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 48h enne riiki sisenemist) kohta. SUPER GREEN PASS‘i esitamise kohustust pole.
 • 12-17 aastased lapsed saavad riiki siseneda, kui nad esitavad vaktsineerimistõendi (kehtiv 6 kuud) või läbipõdemistõendi (kehtiv 9 kuud peale läbipõdemist) või negatiivse tulemusega sertifikaadi PCR testi (tehtud 72h jooksul enne riiki sisenemist) või antigeeni testi (tehtud 48h enne riiki sisenemist) kohta.  Avalikesse kohtadesse sisenemiseks / teenuste kasutamiseks on vajalik esitada SUPER GREEN PASS.
 • NB! 2 doosiga vaktsineeritud 12-17 aastaste laste jaoks kehtib SUPER GREEN PASS 6 kuud peale viimase vaktsiinidoosi saamist. Peale 6 kuu möödumist pole võimalik 12-17 aastastel lastel Itaaliasse puhkama minna.

Alates 10.06.2021 saab patsiendiportaalis digilugu.ee endale luua Euroopa Liidu standardile vastava digitaalse COVID tõendi (COVID digitõendi), mis võimaldab Euroopa Liidus turvalisemalt liikuda. Luua saab kolme tõendit – immuniseerimise tõend (vaktsineerimissertifikaat), COVID-19 läbipõdemise tõend või testi tõend (ei kehti RAT testidele). Lisainfo Terviseameti lehelt.

European Digital Passenger Locator Form (EU PLF)

 • Olenemata reisija rahvusest või vanusest, peavad kõik reisijad täitma 48 tundi enne Itaaliasse saabumist elektroonilise dokumendi Passenger Location Form, mis on leitav SIIT.
 • Iga täiskasvanud reisija kohta tuleb täita üks vorm, saatjaga alaealised tuleb lisada täiskasvanuga ühte vormi. Saatjata alaealiste puhul peab vanem või eestkostja PLF-vormi täitma enne reisi algust.
 • PLF-vormi täitmisel tuleb kasutada sama dokumendi andmeid, mida kasutatakse edaspidi reisimiseks (pass või ID-kaart) ja mis oli esitatud koroonatesti tegemisel.
 • Kui vorm on korrektselt täidetud ja kinnitatud, saadetakse e-mailile PDF kujul PLF-vormi kinnitus ja QR-kood, mis tuleb esitada paberkandjal või mobiilis enne lennuki pardale minekut, et reisi jätkata. Kinnituseks saadav QR-kood on iga reisija kohta individuaalne ning seda ei saa edasi anda.

Kindlustus

 • Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt valida COVID-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
 • Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes tuleb neil endal pikendada ja tasuda Itaalias hotellimajutus ning osta uued tagasilennupiletid.

Turvaprotokoll riiki saabumisel

 • Igale Itaaliasse saabunud reisijale võidakse teha pisteline tervisekontroll või täiendav covid-testimine. Tervisekontrolli või täiendava testimise kohustus rakendub hoolimata reisija käes olevast koroonatesti tulemusest või vaktsineerimise sertifikaadist.

Olukorrast sihtkohas

Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes siseruumides ja ühistranspordis, lisaks on kehtestatud maskikandmise kohustus suuremates linnakeskustes õues viibides. Maskikandmise kohustus kehtib reisijatele alates 6. eluaastast. Kohustus on hoida distantsi ja desinfitseerida käsi. On võimalik, et lennujaama saabudes palutakse reisijatel läbi viia täiendav covid-testimine (mõningatel juhtudel reisija enda kulul).


SUPER GREEN PASS

Hotellides ja teistes majutusasutustes, ühistranspordis, suusatõstukites, toitlustuskohtades, muuseumides, spaakestustes, spordikeskustes ja mitmetes teistes avalikes kohtades tuleb sisenemisel esitada SUPER GREEN PASS ehk vaktsineeritust või läbipõdemist tõendav kehtiv ELi COVIDi digitõend, mida omavad:

 • viimase 6 kuu jooksul lõplikult vaktsineeritud reisijad*
 • viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenud reisijad.

SUPER GREEN PASS ei kehti PCR-testi ja antigeeni testiga reisijatele.

*Ühe doosiga vaktsineeritud reisijatele kehtib GREEN PASS alates 15. vaktsineerimisele järgnevast päevast kuni järgmise vaktsiinidoosi saamiseni ning 6 kuud peale 2. ja 3. vaktsiinidoosi.


NB! Kui reisija omab vaktsineeritust või läbipõdemist tõendavat digitõendit, mis on vanem kui 6 kuud, peab tõendi omanik sellele lisaks esitama negatiivse testitulemuse (72h PCR või 48h antigeeni test), et pääseda avalikesse kohtadesse, kuhu on lubatud sissepääs SUPER GREEN PASS’i alusel.


COVID-19 haigusnähud

Juhul, kui Itaalias viibides peaks reisijal ilmnema COVID-19 viiruse tunnused (palavik, hingamishäired, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid nagu lõhna ja maitsemeele vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja reisikorraldaja esindajat. Reisijale tehakse COVID-19 test, mille tulemuse ootel rakendatakse eneseisolatsiooni kohustust viibimisega oma toas. Positiivse COVID-19 testi tulemuse puhul jääb reisija eneseisolatsiooni.

Reisijad, kes saavad positiivse testitulemuse sihtkohas peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.


Naastes Eestisse

Naastes Eestisse nendest Euroopa Liidu ja Schengeni riikidest, kus haigusjuhtude kohandatud määr üle 300, kehtivad vaktsineerimis- või läbipõdemistõendita üle 12-aastastele reisijatele täiendavad isolatsiooninõuded. Vaata täpsemaid tingimusi Kriis.ee lehelt.


Alates 01.03.2022 on piiriületaja deklaratsiooni täitmine Eestisse saabujatele vabatahtlik. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Rohkem infot leiad SIIT.


Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest reisikorraldaja ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.


Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.

Uuendatud: 04.03.2022


ONLINE REISIBRONEERING ! - lihtne kasutada.  Broneeri ilma vahendustasuta!
 
  1.    Vali reis
  2.    Broneeri
  3.    Maksa
  4.    Trüki piletid
  5.    Puhka !


FB© 2008-2022 Delfiin Reisibüroo OÜ